Formula G 2010 – Hidromobil 2010

Yeni bir tatil, yeni bir yaz ve yeni yılın yeni yarışları…

Her yıl olduğu gibi bu yılda üniversite gençlerinin yardımlaşma ve rekabet ortamını bir arada yaşadıkları, Tübitak tarafından düzenlenen Formula G güneş arabaları yarışı ve Hidromobil, hidrojen enerjili araçlar yarışı 11 temuuzda İzmir Pınarbaşı Yarış Psitinde gerçekleşecek.

Sakarya Üniversitesinden mezun olmuş ancak SAİTEM (Sakarya Üniversitesi İleri Teknolojiler Uygulama Topluluğu) Ekibinin Halen bir parçası olabilmek şerefine nail olduğum için de kendimi şanslı hissediyorum. Sakarya Üniden Mezun oldum ama SAİTEM Ekibimden hiç mezun olmayayım  inşaallah :).

Malesefki bu sene biraz uzaktanda takip etsem yarışı, SAİTEM Ekibi iki Güneş Arabası ile yarışa katılacak, SAGUAR NL ve SAGUAR X araçları ile ısınma turu mahiyetinde ki bu yarışı alnının akıyla geçip, Avustralya da koşulacak Global Green Challange 2011 yarışına hazırlanacak.

Şuan SAİTEM Ekibinde aktif çalışan tüm arkadaşlarıma ve  Diğer üniversite ekiplerinde ki tüm dostlarımıza başarılar diliyorum. Rekabetiniz sadece ve sadece iki saatlik o küçük yarış anında olsun. Tüm bir yarış haftası ve sonrasında her zaman Ülke için birşeyler yapma duygusunu içinde yaşayan bireyler olarak birlik beraberlik duygunuz hiç bozulmasın.