Tarihi Moda İskelesinde Paçanga Böreği :)

Benim yaşım malesefki hatılamama müsade etmiyor ancak, bilenler bilir. Vakti zamanında adalara giden vapurların ilk durağı kadıköy modadaki hafifce denizin içine doğru sokulmuş küçük ve şirin bir yapı imiş. bu yapı günümüzde aynı şirinliğive güzelliğini koruduğu gibi artık vapur seferleri için değil, yemek seferleri için insanlara hizmet etmeyi sürdürüyor. Yani diyorum ki, Tarihi Moda İskelesi epey bir vakittir Belediyeye ait iştirak şirketi BELTUR firması tarafından işletilmekte.

Menüsü ve mekana göre uygun fiyatlarıyla gerçekten hoş bir mekan. Bu güzelliğe birde hoş sohbet eklenince gerçekten tadından yenmez hale geliyor. Evet Moda iskelesinde ister deniz ortasında bir çay ister küçük atırştırmalar istersenizde güzel bir yemek yiyebilirsiniz. Haftasonu açık büfe deniz kahvaltısını deneyebilirsiniz.

Menülerine bakacak olursak, salatalar, makarnalar, aperatifler, ızgaralar gibi gibi çok abartılı olmayıp normal ve lezzeti iyi yiyecekler ve içecekler bulabilirsiniz, tatlıları da unutmamamk gerekir.

Paçanga böreğini severmisiniz ? Sanırım pastırmayla bir alıp veremediğiniz yoksa seversiniz elbette :D. Moda iskelesine gidipte hani bir çay içeyim diyecek olabilirsiniz. ama kuru kuruya ( 🙂 ) çay olmasın yanınada aperatif bişeyler olsun diye içinizden geçiriyorsanız,  tost çok klasik mekana göre birazfarklı bişeyler olsa fena olmaz hani diyorsanız işte size tavsiyem. Sıcak bir paçanga böreğini vücudunuzun derinliklerine gönderebilirsiniz. yada çayı, böreği bırakalımda serinlemek için dondurma yada şöyle güzel bir yaş pasta ? Arzuhaliniz ne isterse çalışanlar size hizmet etmekten memnuniyet duyarlar.

Makarnalarına da değinip sözü bitirmek istiyorum. çünkü yazının devamı sizler ile geliyor. Daha önce gitmiş olan yada yazıyı okuyup giden okuyucuların yorumları ile mekan için daha objektif ve net bilgilere ulaşabiliriz.

Aslında makarnalara da mı değinmesem 😀 Neyse başladık bi kere;

Ben bu aralar bu makarnalara fazla yönleniyorum. şu isimleri egzantirik değişik değişik soslu makarnalar hoşuma gidiyor… Yada ben bu aralar rejim modundayım ondanda olabilir. 😀 moda iskelesinde makarna çeşitlerinden istediğinizi bulacaksınız. tavuk seviyorsanız Tavuk Soslu Tortellini tavsiyem olur efendim.

Afiyet bol şeker olsun. kalorilere dikkat! bir öğünü fazla kaçırırsak diğer öğünde daha dikkatli oluyoruz 😉 Biraz işi abartıp iskelede epey bi fazla kaçırdıysak moda sahilini bikaç kere yürüyoruz 😀

Moda iskelesi için iletişim bilgisinide unutmadan vereyim : 0216 449 92 62

Saygılarımla…