Kim Nerede ? Avea nın yeni hizmeti…

Avea nın yeni geliştirmekte olduğu bir hizmeti ele alalım bugün. Henüz demesini yeni yapmış olduğum Kim Nerede? hizmeti için öncelikle Avea operatörü kullanıcısı olmanız gerekiyor. Ayrıca bu hizmetten yararlanmak istediğinin numaralarda Avea opetatörüne ait olmak zorunda.

Nedir Bu Avea Kim Nerede?

Avea Kim Nerede, çocuğunuzun, eşinizin, dostunuzun, arkadaşlarınızın nerede olduğunu haber veren bir sistem.

Acaba çocuğunuz okula gittimi? Yapacağınız sürpriz için eşiniz evinize yaklaştımı? Arkadaşınız acaba nereler de takılıyor? gibi soruları aklınızdan geçiriyorsanız, Avea Kim Nerede tam size göre.

Nasıl Kullanıyorun Avea Kim Nerede yi ?


Öncelikle http://kimnerede.avea.com.tr üzerinden sisteme giriş yapıyoruz. Sisteme giriş yapmak için numaranızın kayıtlı olması ve bir adet giriş şifresine sahip olmalısınız. Sayfadaki yönlendirmeler ile şifrenizi temin edip giriş yapınız.

Giriş yaptıktan saonra karşımıza gelen kısımda Üst kısımda Tanımlı Bölgeler alanı var;bu alan  Kendimiz ile alakalı, örnek olarak ev, iş, okul vs gibi mekanlar ekleyebileceğimiz bir alan. Bu girdiler ile, ailenizden her hangi bir ferdinin tanımlı bölgelere giriş ve çıkışını takip edebilir. Aynı zaman da Türkiye Haritası üzerinde nerede olduklarını görebilir. Aynı zamanda tanımladığımız bölegeler le ilgili alarm kurmamızda mümkün.

Devam ediyoruz ikinci alanımız Harita:  Bu alanda sol kısımda Aile üyelerimizi sağ tarafta ise Türkiyemizin o güzel haritasını görüyoruz. soldan seçtiğimiz aile üyesini harita üzerinde görebiliyoruz.

Ailem: Bu alan yeni aile üyeleri eklemek veya var olan aile üyelerini silmek için kullanacağınız bir mekan. Aile üyesi eklemek için. “Yeni aile üyesi ekle” butonu ile eklemek istediğiniz kişinin Avea numarasını yazıyorusunuz ve bu numara için onay süreci başlıyor. Onay, eklenecek numara tararfında istenirse hemen iptal edilebildiği gibi, iki gün içinde tamamlanacak bir aşama. Eklenen numaranın onay vermesi ile Yeni aile üyeniz, sisteminize eklenmiş oluyor.

Geldik Alarm kısmına: Alarm kısmı yukarıda bahsettiğim gibi Aileniz için belirli olaylar kurmanız için kullanılacak bir kısım. Mesela olunuz okula gidince bana mesajla bildir, yada Eşim eve yaklaşınca beni ara masanın mumlarını yakayım 🙂

ya daaa, Ayşe hanım alışverişe yeni açılan AVM ye gidince beni de oraya götür 😀 şaka bir yana aileniz ile ilgili tanımladığınız alanlar dahilinde çeşitli uyarılar kurabileceğiniz Alarm menünüz var…

Son olarak ta, eğer “ben senin anlattıklarından hiç bir şey anlamadım”, laf kalabalıklığı yapmışsın kafam karışıyor”, “hiç birşey anlamıyorum ne diyorsun arkadaşım sen” diyorsanız bu son Yardım kısmı tam sizin için. Eğer sistem hakkında benim anlattıklarım sizin için faydalı olmadıysa bu kısımda yaanlar ile sistemi anlamanız gerekiyor…